אורולוגיה אונקולוגית

מהי אורולוגיה אונקולוגית?

אורולוגיה אונקולוגית הוא תחום בענף האורולוגיה המתמקד באופן פרטני בגידולים ממאירים בדרכי השתן אצל גברים ונשים. בין המחלות והמצבים הרפואיים בהם מטפלת אורולוגיה אונקולוגית: סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן, סרטן באשכים וסרטן הערמונית. אורולוג אשר מתמחה באופן פרטני בתחום של אורולוגיה אונקולוגית, צריך להחזיק ברשותו את הידע, הכלים והטכנולוגיה באמצעותם הוא יוכל להציע את האבחון וכחלק מכך, גם את הטיפול המקיף והקפדני ביותר באותה המחלה. חשוב לציין, שאחת מהמטרות המרכזיות של ניתוחים המבוצעים על ידי רופאים מומחים באורולוגיה אונקולוגית, הם הסרת הגידולים בשלמותם בצורה זהירה ותוך שמירה על תפקודי הגוף החיוניים.

חשיבות ההתמחות

אורולוגים המתמחים בתחום של אורולוגיה אונקולוגית, אמורים לעבור הכשרות ייעודיות בכל סוגי הניתוחים המבוצעים במסגרת טיפול במחלות המשויכות לתחום זה: ניתוחים פתוחים, ניתוחים לפרוסקופיים וניתוחים רובוטיים וזאת, במטרה להעניק את המענה הטוב והמתאים ביותר לסוג המחלה ממנה סובלים המטופלים. חשוב לציין שגם הליך אבחון המחלות מצריך שימוש בטכנולוגיות חדשניות על מנת לקבל תמונה מדויקת לגבי גודל הגידול ומיקומו המדויק, כך שאורולוגים שתחום ההתמחות שלהם הוא אורולוגיה אונקולוגית, אמורים לעשות שימוש באמצעים כמו: ביופסית היתוך, שימוש באמצעים אנדוסקופיים, לייזר ועוד.. כך יוצא, שבהליך בחירת רופא המתמחה בתחום זה, כדאי לבדוק מהם תחומי ההתמחות שלו ובאלו טכנולוגיות הוא עושה שימוש לצורך המטרה. במקרים רבים, אורולוגים המתמחים בתחום האורולוגיה האונקולוגית יעבדו בשיתוף פעולה עם רופאים אונקולוגים, על מנת להעניק למטופל את הטיפול המקיף והאיכותי ביותר.

טיפול אישי ומותאם באופן פרטני

כאמור, תחום האורולוגיה האונקולוגית התפתח במידה רבה בשנים האחרונות וכחלק מכך, הוא מציע מספר שיטות ודרכי טיפול בכל מחלה. רופאים מקצועיים ומנוסים ידעו להתאים את הטיפול הטוב ביותר בהתבסס על פרמטרים כמו: סוג המחלה, מידת החומרה שלה, נתונים שונים אודות המטופל, העדפות שונות של המטופל והדרך  לאפשר לו את הרמת החיים הטובה ביותר. בהתבסס על כל השיקולים הללו וכמובן, תוך שיתוף של הלקוח בכל הפרטים הרלוונטיים, ניתן יהיה להתאים עבורו את תכנית הטיפולים הטובה ביותר, במסגרת האפשרויות העומדות לצורך השגת המטרה.
סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support