האם אתם סובלים מאימפוטנציה?

אימפוטנציה היא מצב של בעיה בתפקוד המיני, כאשר לגבר אין יכולת להגיע לזקפה או לשמור על זקפת איבר מינו. בעבר הרחוק, נושא היה מביש לגברים, אך עם הזמן התפתחו תרופות המיועדות לטיפול בבעיה זו. גם היום, גברים רבים מתביישים להודות בכך, ולכן אינם זוכים לטיפול מתאים.

מדובר על תופעה פיזיולוגית לכל דבר, כאשר 30 אחוזים מהגברים סובלים ממנה, ושכיחות התופעה עולה ככל שהגיל עולה. לרוב אנו רואים זאת בגברים מבוגרים, אך גם צעירים מדווחים על בעיות ולקויות בתפקוד המיני שלהם. גברים יכולים לסבול מכך באופן קבוע או מדי פעם.

לא כל גבר שמנהל מגע מיני ולא מצליח להגיע לזקפה בהכרח סובל מאין אונות, גם אם מדובר על מספר פעמים. עם זאת, במידה ואכן ברוב הפעמים תופיע בעיה זו, אזי זה סימן ללכת להתייעץ עם רופא.

סיבות פיזיולוגיות ונפשיות לאימפוטנציה

תופעות פיזיולוגיות שיכולות לגרום למצבי אימפוטנציה מתקשרות בדרך כלל למחלות כלי דם ולב, סוכרת, שימוש בתרופות כמו תרופות נגד התקרחות או דיכאון, וכן הסרת בלוטת הערמונית. כל אלו עשויים לפגוע בייצור הטסטוסטרון בגוף, אשר אחראי לתפקוד המיני של הגברים ועל החשק המיני שלהם. כמו כן, לא כולם יודעים, אך גם עישון, שתיית אלכוהול עד לשוכרה וחוסר פעילות גופנית גם יכולים לגרום ללקויות בתפקוד המיני ולאין אונות.

ידוע כי מצבים נפשיים משפיעים על גופנו ועל תפקודנו ביום יום. גם מתח נפשי, לחץ ודיכאון יכולים להשפיע על תפקוד מיני לקוי, אשר יכולים להוביל לאימפוטנציה. לכן, לעתים הטיפול באימפוטנציה יהיה פסיכולוגי ולא בהכרח תרופתי, אצל רופא מומחה כמו פסיכולוג או סקסולוג.

טיפול באימפוטנציה

טיפולים באימפוטנציה נפוצים מאוד בימינו וכל הזמן מתגלים חידושים בתחום. טיפול באימפוטנציה שנפוץ מאוד כיום הוא טיפול תרופתי באמצעות גלולות כמו הויאגרה, אותה נוטלים זמן מה לפני המגע המיני. סוג נוסף של טיפול באימפוטנציה הוא באמצעות מריחה של ג'ל טסטוסטרון הניתן לקנייה בכל בית מרקחת. טיפול זה מקבל היום פידבקים טובים מאוד בשל הנוחות והפשטות שבו.

טיפול באימפוטנציה על ידי ניתוח או תותב

במקרים מסוימים יבצעו טיפולים באימפוטנציה באמצעות הזרקה של תרופה לפין, השתלת תותב לפין או ניתוחים.