אורולוגיה אונקולוגית

מהי אורולוגיה אונקולוגית?

הרפואה האורולוגית מתעסקת בכל הקשור למחלות בדרכי השתן אצל ילדים ומבוגרים, כאשר בנוסף מתמחה במערכת הרבייה הגברית ותפקוד המיני של הגבר. האונקולוגיה, מתמחה במחלות הסרטן לאחר שאובחנו, ועוסקת בטיפול בו. שני ענפי הרפואה מתקשרים זה עם זה, שכן הפרעה בדרכי השתן יכולה בסופו של דבר להתגלות כמחלה סרטנית, אותה אנו מכירים בשם סרטן שלפוחית השתן. בנוסף, ישנה את מחלת הסרטן של בלוטת הערמונית, העלולה לקרות אצל גברים.

לשיתוף פעולה בין שני ענפי רפואה אלו קוראים בשפה הרשמית אורולוגיה אונקולוגית. בבתי החולים בארץ ישנן יחידות כאלו, אשר שם מעניקים טיפולים אונקולוגיים לסרטנים ממאירים שונים במערת האורולוגית בגוף – סרטן שלפוחית השתן שיכולה להיקשר לאגן הכליה, השופכן וכיס השתן, סרטן הפרוסטטה, סרטן הכליה וסרטן האשך.

בטיפולים מעורבים אורולוגים ואונקולוגים, וכן מומחים ורופאים ממחלקות השונות בהתאם למרכיבי הטיפול כמו מיחידת הדימות, פתולוגיה, יחידת הקרינה ואף רפואה גרעינית. כאשר ישנם מצבים חריגים או מיוחדים יש צורך בישיבות משתתפים ממחלקות משולבות על מנת לגבש המלצה רפואית מתאימה.

אילו טיפולים מבצעים במחלקות האורולוגיות אונקולוגיות?

בכל סוגי הגידולים מומלצים טיפולים המשלבים טיפולים כימותרפיים וכן ניתוחים. לעתים יהיו גם טיפולים נוספים בהתאם לסוג הסרטן, מצב המטופל וגורמים אחרים הנשקלים בהתאם. אם ניקח למשל את סרטן הכליה, המלצה רפואית של המחלקה האורולוגית אונקולוגית תכלול חיסונים וטיפולים ביולוגיים כאשר מדובר על מחלה מתקדמת או גרורתית. בסרטן הערמונית, יינתנו לעתים גם טיפולים הורמונאליים.

היכן ניתן לקבל טיפול של אורולוגיה אונקולוגית?

את רפואת האורולוגיה האונקולוגית ניתן למצוא בכל בתי החולים ברחבי הארץ. כמו כן, ישנן מרפאות בהם אותם רופאים אשר מקבלים בבתי החולים, מקבלים גם במרפאות אלו וניתן לקבוע תור בהתאם לקופת החולים בה אתם חברים.

כיצד עליי לחפש למשל אורולוג בצפון?

מאוד פשוט לחפש אורולוג בצפון. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לכל אתר רפואי בו ניתן לאתר רופאים ברחבי הארץ, ולסנן על פי הקריטריונים המתאימים. תוכלו לברר על אורולוגים בצפון גם בעזרת המוקדים הטלפוניים. כמו כן, גם הקלדת הביטוי "אורולוג בצפון" או "אורולוג באזור הצפון" במנוע החיפוש, יפנה אתכם לאתרים רבים רלוונטיים.